Rekuperatory dachowe - coraz powszechniejsze wymienniki ciepła.

Wśród urządzeń wchodzących w skład systemów instalacyjnych warto wymienić, m. in., rekuperatory, czyli maszyny odpowiedzialne za odzyskiwanie energii cieplnej. Istnieją różne rodzaje rekuperatorów, jednak coraz większą popularność zdobywa sobie ostatnio rekuperator dachowy. Dlaczego tak się dzieje i co szczególnego ma w sobie ów wymiennik ciepła - postara się wyjaśnić niniejszy artykuł.

Podobnie jak inne rodzaje rekuperatorów, tak również rekuperatory dachowe działają na zasadzie przechwytywania ciepła z powietrza uchodzącego z budynku i wykorzystywanie go do ogrzania tegoż powietrza, które zostaje z powrotem wdmuchiwane do środka. Korzyści z takiego rozwiązania są olbrzymie - im cieplejsze powietrze wpływa do lokalu, tym mniej energii trzeba, aby podgrzać je do optymalnej temperatury wewnątrz budynku. Oznacza to ogromne oszczędności pieniędzy, wydawanych do tej pory na energię elektryczną.

Rekuperatory dachowe to wyjątkowe wymienniki ciepła. Nie tylko zmniejszają zużycie energii elektrycznej, ale również filtrują i nawilżają powietrza, które wdmuchują z powrotem do wnętrza lokalu. Właśnie to decyduje o ich niezwykłej popularności, któż bowiem nie chciałby mieć w domu urządzenia, które nie tylko ogrzewa powietrze przy minimalnych poborach energii, ale jednocześnie dba, aby w pomieszczeniu zachowany został odpowiedni mikroklimat?

Rekuperator dachowy to inwestycja na lata. Jako wymiennik ciepła sprawdza się idealnie i jest w stanie sprawić, że rachunki za energię służącą do ogrzania pomieszczenia spadną o nawet 80%! Wszechstronność i efektywność ich działania z całą pewnością jest przyczyną ich niezwykłej popularności.